Niektóre rodzaje instalacji, które nie wymagają pozwolenia do ich funkcjonowania, muszą być zgłoszone. Jak takie zgłoszenie powinno wyglądać? Do jakiego urzędu należy się z nim udać? Więcej na ten w tekście.
Planuję inwestycję na terenach zalewowych. Czy jest to możliwe? Jeśli tak to czy trzeba uzyskać jakąś specjalną zgodę w tym zakresie? Jak wygląda cała procedura?
Przygotowując wniosek o wydanie pozwolenia na emisję gazów i pyłów, spotkałem się z takim zagadnieniem, jak 10% wartości odniesienia. Czym są wartości odniesienia i w jakich aktach prawnych znajdę informację na ten temat?
Obowiązek uiszczenia opłaty produktowej powstał, by motywować przedsiębiorców wprowadzających sprzęt elektryczny i elektroniczny do wywiązania się z ustawowych obowiązków. Sprawdź, co zrobić, byś nie musiał zmierzyć się z tą „karą”.
Dnia 1 stycznia weszła w życie ustawa z 16 grudnia 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców. Ustawa ta wprowadza pewne modyfikacje w zakresie kontroli.
Przed rozpoczęciem działalności z zakresu transportu odpadów niezbędne jest uzyskanie zezwolenia z zakresu ochrony środowiska. Dowiedz się, z jakimi kosztami wiąże się tego tupu działalności oraz czy będziesz musiał w związku z tym składać sprawozdania środowiskowe.
Stawki należności za korzystanie ze śródlądowych dróg wodnych oraz śluz i pochylni są ustalane za dany rok kalendarzowy. Ile zapłacimy zatem w 2017 roku?
Przedsiębiorca, który utracił płynność finansową w wyniku zdarzenia losowego może złożyć do marszałka województwa wniosek o przyznanie ulgi w spłacie opłat za korzystanie ze środowiska oraz opłat produktowych. Jakie są warunki składania wniosku? Kiedy można się ubiegać o taką ulgę? Wyjaśniamy w tekście.
Zakłady przetwarzania są zobowiązane wydawać wprowadzającym sprzęt elektryczny i elektroniczny stosowne zaświadczenia. By funkcjonować zgodnie z prawem, warto wiedzieć, co się zmieniło w powyższym zakresie oraz jak wygląda obowiązujący dokument. Szczegóły w tekście.
Rozporządzenie jest ważne dla podmiotów odbierających odpady komunalne od właścicieli nieruchomości oraz jednostek samorządu terytorialnego. Sprawdź, co się zmieniło w tym zakresie.
W sytuacji niewywiązania się z obowiązku finansowania PKE możesz otrzymać karę w wysokości nawet do 500.000 zł. Sprawdź, co zrobić by obowiązek ten był dobrze zrealizowany.
Przyjęliśmy odpad, którego nie posiadamy w zezwoleniu na zbieranie odpadów. W przypadku ewentualnej kontroli, który organ administracyjny jest kompetentny do nałożenia kary w tym zakresie? Ile wynosi taka kara i od czego jest zależna?
Zdarzają się przypadki, że w ciągu roku zmieniliśmy lokalizację naszego przedsiębiorstwa. Dowiedz, się do którego urzędu złożyć sprawozdanie, by obowiązek był właściwie dopełniony.