Znamy wzór raportu, jaki będą składały marszałkom organizacje samorządu gospodarczego

Obowiązuje już rozporządzenie w sprawie wzoru raportu dotyczącego funkcjonowania porozumienia zawartego przez organizację samorządu gospodarczego reprezentującą grupę przedsiębiorców z marszałkiem województwa. Dzięki raportom będzie można ocenić, w jakim stopniu zrzeszeni przedsiębiorcy wywiązują się z nałożonych na nich wymogów ustawowych.

Ulgi w opłatach za odpady komunalne dla rodzin wielodzietnych

Gminy mogą korzystać z zapisu art. 6j ust. 2a ustawy z 28 listopada 2014 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw.

Ulga na śmieci nie podlega opodatkowaniu

W ramach indywidualnego zapytania zostało zadane pytanie czy w przypadku przekazania dopłaty do opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rachunek rodziny, zajdzie obowiązek wystawienia przez urząd miasta PIT-8C osobom korzystającym z tej opłaty.

Są pieniądze na inwestycje wykorzystujące odnawialne źródła energii

Od 17 kwietnia przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie inwestycji wykorzystujących odnawialne źródła energii. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków w ramach programu Bocian.

Powstaną strefy ograniczonej lub zakazanej emisji z transportu

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo ochrony środowiska oraz innych ustaw zakłada modyfikacje w ustawie z 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska (POŚ). Proponowane zmiany mają na celu stworzenie lepszych możliwości zastosowania prawnych narzędzi poprawy jakości powietrza w Polsce na szczeblu wojewódzkim i lokalnym oraz w zakresie ochrony przed hałasem.

Nowe regulacje dotyczące odnawialnych źródeł energii

Dnia 4 maja weszła w życie ustawa z 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii.

Nieprofesjonalne zbieranie odpadów oznacza wiele ułatwień

Obowiązująca ustawa o odpadach umożliwia zbieranie niektórych rodzajów odpadów powstałych przy okazji prowadzenia działalności handlowej lub usługowej bez konieczności ubiegania się o decyzję na zbieranie.

Nieprofesjonalne zbieranie odpadów oznacza wiele ułatwień

Obowiązująca ustawa o odpadach umożliwia zbieranie niektórych rodzajów odpadów powstałych przy okazji prowadzenia działalności handlowej lub usługowej bez konieczności ubiegania się o decyzję na zbieranie.

Prasowanie własnych odpadów nie wymaga zezwolenia na przetwarzanie

W naszej firmie prasujemy wytworzone przez siebie odpady, a potem przekazujemy je firmie podsiadającej uprawnienia do odbioru. Czy powinniśmy mieć zezwolenie na odzysk/przetwarzanie odpadów? Kto wydaje takie zezwolenie?