Nakaz budowy zbiornika retencyjnego

Spółka pokryła asfaltem znaczną część swojej nieruchomości. W efekcie ziemia przestała wchłaniać deszczówkę, a istniejący zbiornik retencyjny nie był w stanie przyjąć wszystkich wód opadowych. To oznacza, że powinien zostać wykonany dodatkowy zbiornik. Podstawą zobowiązania do zrobienia go jest art. 29 ust. 3 -Prawa wodnego. Tak też nakazał firmie organ samorządu terytorialnego. Spółka zaskarżyła tę decyzję.

Emisja LZO – czy można ją ograniczać

Lotne związki organiczne (LZO) to uboczne produkty w wielu procesach przemysłowych, produkcyjnych, oczyszczalniach ścieków. Stanowią źródło zanieczyszczeń środowiska. Przedsiębiorcy są poddani wielu rygorom służącym ograniczeniu emisji zanieczyszczeń LZO do powietrza. Warto więc sprawdzić, jak to skutecznie robić.

Czyściwa zewidencjonowane jako odpad muszą zostać zagospodarowane jak odpady

Nasza firma wytwarza czyściwa, które w zeszłym roku były przekazywane jako odpady. W magazynie została niewielka ich ilość do odprowadzenia w tym roku jako odpad. Jednak zmieniliśmy odbiorcę, który pierze czyściwa, doczyszcza je, a potem wracają one do nas do ponownego użycia. Jak powinniśmy dokonać w takim przypadku ewidencji?