Zmiana decyzji odpadowej – jak ją przeprowadzić

W zależności od rodzaju prowadzonej działalności jesteśmy zwykle zobowiązani do posiadania odpowiedniej decyzji regulującej gospodarkę odpadami w przedsiębiorstwie. Może to być pozwolenie na wytwarzanie odpadów, zezwolenie na zbieranie odpadów, zezwolenie na transport odpadów bądź zezwolenie na przetwarzanie odpadów. Prowadzenie działalności gospodarczej w niektórych przypadkach wiąże się z dużą zmiennością, co powoduje konieczność zmiany posiadanej decyzji. Jak przeprowadzić ten proces?

Własna działalność gospodarcza – jakie obowiązki z zakresu ochrony środowiska

Zajmuję się sprzedażą artykułów papierniczych i biurowych. Firmę otworzyłem dopiero w tym roku. Nie wytwarzam znaczących ilości odpadów. Posiadam też kilka samochodów dostawczych, a hurtownię opalam ekogroszkiem. Czy muszę mieć w związku z tym jakieś pozwolenia? Czy powinienem uiszczać opłatę za korzystanie ze środowiska?

Termiczne przekształcanie odpadów – wszystko, co musisz wiedzieć

Podmiot prowadzący instalację termicznego przekształcania odpadów przed przystąpieniem do jej eksploatacji musi uzyskać stosowne pozwolenia i zezwolenia. Jakie dokładnie? O czym jeszcze nie wolno mu zapomnieć? Wyjaśnienie w tekście.

Plany zarządzania ryzykiem powodziowym

Rada Ministrów przyjęła 18 października 2016 r. plany zarządzania ryzykiem powodziowym dla obszarów dorzeczy Odry, Wisły i Pregoły oraz plany gospodarowania wodami na obszarach dorzeczy Wisły, Odry, Dniestru, Dunaju, Niemna, Łaby, Świeżej, Jarft, Pregoły i Ücker.

Nowe zasady przywozu paliwa alternatywnego do Polski

Na stronie GIOŚ pojawiły się nowe wytyczne dotyczące przywozu do Polski odpadów w postaci paliwa alternatywnego (kod 19 12 10).

Gospodarstwo rolne pod kontrolą

Samo przeprowadzenie kontroli przez WIOŚ nie oznacza, że sytuacja jest z góry przegrana i musi zakończyć się wystawieniem przez inspektora mandatu karnego czy też administracyjnej kary pieniężnej. Sprawdź, jak przebiega taka kontrola i na co warto się przygotować, aby tego uniknąć.

Dotacje na gospodarkę odpadami komunalnymi

Do 30 grudnia 2016 r. można składać do NFOŚiGW wnioski o dofinansowanie z POIiŚ przedsięwzięć z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi. Budżet programu wynosi 2,7 mld zł.

Kiedy indywidualna umowa na odbiór odpadów komunalnych?

W przypadku gdy gmina nie obejmie systemem zbiórki odpadów komunalnych nieruchomości niezamieszkałych, właściciele tych nieruchomości sami muszą zawrzeć umowę na ich odbiór. Z kim nawiązać taką współpracę?

KALENDARIUM