Zgłoszenie wodnoprawne – kiedy jest wymagane

Zapisy Prawa wodnego określają, jakie informacje powinno zawierać zgłoszenie oraz jakie są załączniki formalne. Treść zgłoszenia w dużym stopniu odpowiada wymaganiom przewidzianym dla operatów wodnoprawnych, jednakże w znacznie łatwiejszym stopniu.

Wymagania odnośnie użytkowania substancji w sprzęcie

Od 18 stycznia 2017 r. obowiązuje nowe rozporządzenie dotyczące wymagań stosowania niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.

Wycinka drzew i krzewów na nowych zasadach

Istotne zmiany dotyczące wycinki drzew i krzewów obowiązują od 1 stycznia 2017 r. Zmiany dotyczą nie tylko osób fizycznych, ale również inwestorów i przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą. Jakie są warunki składania wniosku o wydanie zezwolenia na wycinkę drzewa lub krzewu? Kiedy trzeba wnieść opłatę za wycinkę oraz jak ją wyliczyć? Wyjaśniamy w tekście.

Unieszkodliwianie produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego

Planuję uruchomić niedużą ubojnię bydła. Jak klasyfikować odpady pochodzenia zwierzęcego i jak je unieszkodliwić?

Raport początkowy – sprawdź, kiedy jest wymagany

Raport początkowy to dokument, który przedstawia stan gleby i wód gruntowych przed rozpoczęciem eksploatacji instalacji wymagającej pozwolenia zintegrowanego lub przy aktualizowaniu posiadanego już pozwolenia. Kiedy jest niezbędny raport początkowy, końcowy, czy analiza ryzyka? Co muszą zawierać powyższe dokumenty? Wyjaśniamy w tekście.

Nowy wzór sprawozdania o opłacie depozytowej

Od dnia 24 stycznia 2017 r. obowiązuje nowe sprawozdanie dotyczące baterii i akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Sprawdź, co się zmieniło.

Nawet 280 milionów dofinansowania dla przedsiębiorców!

Do 20 grudnia 2017 r. można składać wnioski w ramach programu priorytetowego „Wsparcie przedsięwzięć w zakresie niskoemisyjnej i zasobooszczędnej gospodarki. Część 1) E-KUMULATOR Ekologiczny Akumulator dla Przemysłu”.

Montaż króćców pomiarowych – krok po kroku

Stanowiska pomiarowe są montowane, by sprawdzić czy dana instalacja nie przekracza dopuszczalnej emisji pyłów i gazów zawartych np. w pozwoleniu zintegrowanych czy sektorowym. Sprawdź, jak dokonać montażu króćców pomiarowych w prawidłowy sposób, by monitoring emisji był dokonywany właściwie.

Metody badania jakości gazu skroplonego

Dnia 9 lutego 2017 r. weszło w życie rozporządzenie ministra energii z 17 stycznia 2017 r. w sprawie metod badania jakości gazu skroplonego (LPG) (Dz.U. z 2017 r. poz. 159).